Biała kuchnia – co musisz wiedzieć?

Powodów, dla których należałoby wybrać biel, jako kolor dominujący jest mnóstwo. Ważne jest, by wybierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i mieć koncepcje na całość kompozycji.
Dobrym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dopasować jedynie niewielkie dodatki, również dopasowane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco zimnym a także sterylnym. Dlatego warto przełamać tę regularność, ożywiając kuchnię różnymi kolorami. Bardzo popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel oraz drzewo to niezastąpiona para, jaka zawsze owocuje niesamowitym efektem wizualnym. Popularne są także szarości, czy to na ścianie czy też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny toporny blat pokryty surowym laminatem z niewielką ilością złotych kropek zapewni dobry akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty deseń spowoduje, iż wszelkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niezaprzeczalny hit ostatnich lat. Kolor biały jest wszechstronny, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się często prostą, minimalistyczną i niezwykłą formą, nowoczesnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą zawierać zdecydowane, intensywne, żywe kolory, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez rodzimych architektów i stylistów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto zaznaczyć, iż ta przestrzeń powinna mieć ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niskiego wzrostu, należałoby tę odległość zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć również większą głębię. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego humoru bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana wystarczy, aby charakter kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz także rzetelnie wykonane meble znakomitej jakości, jak i te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz finalny rezultat. W folderach marketów znajdziesz duży wybór eleganckich kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny układ bądź po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu oraz naturalnych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje powinny być zredukowane do minimum, by móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na proste formy szafek kuchennych, proste blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.