Brodziki prysznicowe – co musisz wiedzieć?

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak znakomitej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Ważne jest również, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby zatem zastanowić się nad surowcem, z jakiego jest stworzony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Własności akrylu umożliwiają też na zachowanie blasku i intensywnego koloru. Akryl ma bardzo gładką warstwę z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze tłumi hałas spływającej wody i ma trwały kolor. Kolejnym interesującym surowcem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są niesłychanie trwałe a także wytrzymałe na pęknięcia. Jest to materiał wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest miły w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę zaletę, iż mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich również wykonać drobne pranie manualne. Kolejnym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale również osobom starym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bowiem kolor biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo brązowe. Prawidłowo dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, oraz jednocześnie gwarantuje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Kupimy bowiem także brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe oraz narożne.

Prysznic w łazience zazwyczaj kojarzy się z potrzebą zastosowania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Sprawdź ten wpis i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas powszechnego używania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub profesjonalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Niskie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak wzór i stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i pozostałego urządzenia toalety.