Ogród zimowy – postaw na innowację!

Każdy z nas może sobie zafundować ogród zimowy. W przypadku, gdy zaaranżujemy go samodzielnie koszt nie jest duży a efekt robi naprawdę niesamowite wrażenie na ludziach.
W ogrodach zimowych powszechnie wykorzystuje się szkło mineralne. Powinno być trwałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, jaki jest narażone na deszcz lub upadnięcie gałęzi drzewa. Przydatne jest pod tym względem szkło wzmacniane i tzw. bezpieczne, jakie dzięki powłoce folii po stłuczeniu nie rozsiewa się na ostre, kaleczące odłamki. Jeśli ogród zimowy jest bezpośrednio powiązany z budynkiem, można użyć szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy robić w otoczeniu wysokich drzew, bo grozi to zniszczeniem budowy w przypadku urwania się konaru, a spadające liście będą przykrywać dach. Te same struktury stosowane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia pozwoli nam spędzać więcej czasu bliżej natury – w szczególności, jeśli nie dysponujemy prywatnym ogrodem. Sporządzona w jej wnętrzu oranżeria sprawi, iż będziemy mogli cieszyć się bujną zielenią niezależnie od pory roku. Projektując konstrukcję oranżerii musimy uwzględnić układ domu oraz wielkość nieruchomości, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnego przegrzewania się kwiatów latem oraz zdobędziemy odpowiedni klimat dla rozwoju roślinności.

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie powierzchni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość relaksu oraz przyjemności z obcowania z fauną i jej otoczeniem przez cały rok, nawet zimą!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się często prostą, minimalistyczną a także estetyczną formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą mieć zdecydowane, intensywne, jasne odcienie, fronty z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być zintegrowane z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów i stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na zagospodarowanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, iż ta powierzchnia winna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niskiego wzrostu, warto tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć jednocześnie większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego humoru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna modyfikacja starczy, by charakter kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble dobrej jakości, jak i te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy efekt. W folderach sklepów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny układ albo po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu a także oryginalnych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, by móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się również na proste formy szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite powierzchnie frontów.