Przegląd ciekawych modeli grzejników modernizacyjnych

O wymianie grzejników na nowe, myśli się zazwyczaj, wtedy gdy remontuje się dane pomieszczenie. Walory estetyczne starych, żeliwnych grzejników pozostawiają wiele do życzenia. Nie każdy sobie jednak zdaje sprawę z tego, że chociaż i stare grzejniki grzeją, to ich moc z każdym rokiem jest mniejsza. Spowodowane jest to przede wszystkim kamiennym osadem, który ma bezpośredni wpływ na wydajność urządzenia.

Wadą grzejników żeliwnych jest także bardzo wolny proces nagrzewania. Oczywiście po wielu latach użytkowania ich można się przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy, po wymianie ich na nowe – jest to ten element, na który zwraca się od razu uwagę. Dzięki zamontowaniu nowych grzejników modernizacyjnych komfort termiczny uzyskiwany jest nieporównywalnie szybciej!

grzejnik modernizacyjny Kermi

Grzejniki modernizacyjne Kermi!

Bez względu na miejsce montażu czy jest to kamienica, czy modernizowane budownictwo komunalne, zawsze zależy nam na dobrej estetyce i wysokiej jakości wykonania.

Grzejnik modernizacyjny musi pasować do stylistyki pomieszczenia, jak i wpisywać się w aktualne trendy ekologiczne.

W ofercie produktów KERMI znajdziemy trzy ciekawe serie grzejników modernizacyjnych; Profil-K, Plan-K, Line-K. Wszystkie idealnie nadają się do zastąpienia grzejników żeliwnych!

Grzejnik modernizacyjny to najrozsądniejsze rozwiązanie, które umożliwia wymianę starego żeliwnego grzejnika na nowy płytowy bez dokonywania przeróbek w instalacji. Wymiana następuje szybko, bez konieczności ingerencji w starą instalację centralnego ogrzewania. Rozstaw przyłączy w grzejnikach modernizacyjnych, w pełni pokrywa się z rozstawem przyłączy starych grzejników żeberkowych. Standardowe rozstawy grzejników żeliwnych to 500 mm i 900 mm.

Grzejniki modernizacyjne odpowiadają tym wymiarom, więc wymiana nie stanowi większego wyzwania. Jedyną różnicę stanowi moc grzejnika. Przed wymianą grzejnika należy upewnić się, jakie jest zapotrzebowanie na moc w danym pomieszczeniu. Nie można stosować zasady, że stary grzejnik zastępujemy grzejnikiem o tych samych wymiarach. Właściwy dobór to gwarancja komfortu cieplnego w pomieszczeniach, ale również poprawnie zrównoważona hydraulicznie instalacja centralnego ogrzewania. Kwestia szczególnie istotna w budynkach wielorodzinnych.

Postaw na energooszczędne grzejniki modernizacyjne Kermi!

W szybki i prosty sposób zamienisz stary grzejnik generujący straty ciepła i pieniędzy na nowoczesny i energooszczędny grzejnik płytowy. Dzięki tej zmianie wychłodzone pomieszczenie nagrzeje się błyskawicznie a po osiągnięciu zadanej temperatury, grzejnik przestanie grzać. Jeśli rozliczanie zużycia energii w pomieszczeniu następuje poprzez tzw. podzielnik umieszczony na grzejniku to czas pracy grzejnika jest kluczowy.

Grzejniki żeliwne charakteryzują się dużą bezwładnością, czyli czasem, w którym narasta temperatura po otwarciu zaworu termostatycznego. Duża bezwładność wpływa również na czas wychłodzenia grzejnika po zamknięciu zaworu. W grzejnikach płytowych panele nagrzewają i wychładzają się bardzo szybko, czyniąc grzejnik urządzeniem oszczędnym, dynamicznie reagującym na zadaną temperaturę.

Wszystkie te zalety, a także wyjątkowa technologia „X2” zastosowana w grzejnikach KERMI zapewnią najwyższą efektywność i zbudują oszczędności wynikające z marnowania energii. Potencjał jest wyjątkowo duży, zważywszy, że aż 75% energii w gospodarstwach domowych zużywa się na ogrzewanie. Korzyści dla domowego budżetu i klimatu są oczywiste!