Zlewy granitowe – luksus dla każdego?

Zlew granitowy to najwyższa półka w kategorii zlewozmywaków, ale także najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie propozycję przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są zrobione. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy oraz konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wyjątkowo odpornym. Zachętą dla wielu Pań może być również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po zmywaniu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują szerokie grono odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym pozostają całe hałdy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie głębokie i wygodne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do nietypowych rozwiązań architektonicznych w budynku w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można umieścić np. w rogu kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o niewielkich rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów oraz elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to przeważnie dobry zakup na wiele lat.

Nie jest tak łatwo wybrać odpowiedni zlewozmywak kuchenny. Sklepy przedstawiają coraz wymyślniejsze formy mogące stać się nie tylko funkcjonalnym punktem umożliwiającym nam codzienne działanie, ale również prawdziwą ozdobą.
Estetyczny wygląd oraz nowoczesny design jest niezaprzeczalnie jedną spośród ich największych korzyści zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są wykonane i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest łączony, by zachować hermetyczność oraz gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i zawierają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje wady oraz korzyści. Zaletą zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także większa trwałość na zadrapania, natomiast kompozytowych – niezwykła elastyczność, która powoduje, że są wyjątkowo wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się zatem dobór tych produktów, jakie narażone są na codzienną eksploatację oraz te które przez długie lata powinny nie tylko wykonywać swą funkcję, ale także pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę wiele typów zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak także osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewów do swojej jadalni.