Baseny ogrodowe – postaw na innowację!

Basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują się wygodnie w tego typu pomieszczeniach publicznych, a chciałyby natomiast zadbać o swoje zdrowie i sprawność czy ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, ale również najdroższe. Większe projekty basenów stelażowych posiadają dodatkowo opcję dodania filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej solidne są baseny na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest także większa. Posiadają one spore gabaryty, zatem należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wody, budujemy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Więc warto zakupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie wyłącznie tradycyjna gumowa kaczka, natomiast również rozmaite statki oraz łódki (zarówno takie z motorem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie sprawia większych problemów. Dwóch sprawnych mężczyzn jest w stanie go postawić w przeciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w ciszy oraz spokoju z grupą zaprzyjaźnionych twarzy lub najbliższą rodziną. Basen na stałe postawiony na terenie posesji zdecydowanie podnosi też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy uzyskać za niego zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza metoda zachowania odpowiedniej formy. Każdy wie, że pływanie jest najskuteczniejszą formą terapii dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest stałe obserwowanie oraz nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie albo w jej pobliżu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie kwestie skupiać uwagę, dobierając basen dla dzieci, aby kupić artykuł wytrzymały oraz bezpieczny. Ofert jest sporo natomiast odpowiedni basen powinien prezentować się kilkoma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to efektywnie ograniczymy nie jedynie wydatki ogrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do pokrywania używa się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV albo żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle trwałe oraz bezpieczne, ponieważ po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych a także specjalistyczne balony napełnione powietrzem. Obowiązkowe wyposażenia basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto też pomyśleć o dodatkach poprawiających komfort kąpieli – stopniach lub skoczniach a także oświetleniu uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po oczyszczeniu zbiornika, napełnić go powtórnie. Należałoby też wyposażyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Robaków bądź liści. Wskazany jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z posadzki basenu. Raz na jakiś czas winniśmy też oczyszczać wodę w basenie. W marketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -filtrują one wodę a także, co ważne, nie dają przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa ułatwia również utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie kolejne kilka tysięcy złotych.