Bateria łazienkowa – czy to dobry pomysł?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowym rozwiązaniom możemy zakupić coraz ciekawsze produkty poświęcane naszej toalecie. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki ulepszonej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nieskazitelny design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle praktyczny system montażu, który umożliwia na błyskawiczną instalację w łazience. Doskonałej jakości bateria powinna posiadać także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno moc strumienia wody (w położeniu pionowym), jak i jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem bądź na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania stosunkowo drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach a także restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak istotne, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, że produkty te są niezwykle proste, często gorszej jakości a także mogą przetrwać zdecydowanie krócej niż towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne urządzenie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Aktualnie na rynku armatury łazienkowej posiadamy ogromny wybór. Znaczna liczba produktów przenosi się również na liczbę produktów dobrej jak również kiepskiej jakości. Dlatego dziś napiszemy trochę więcej o doborze baterii.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest dobrze skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice bądź przełączniki. Warto też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na swoje wyroby udzielają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od standardowego chromu bądź złota, poprzez estetyczne – czerń albo biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod właśnie wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się regułą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i jedynie budżet, który chcemy wyłożyć na baterie.