Bramy garażowe – sprawdziliśmy opinie konsumentów!

Na rynku bram garażowych pojawiało się wiele nowych rozwiązań. Moim zdaniem najlepszymi typami są bramy automatyczne, które znacząco podwyższają komfort naszego życia – szczególnie zimą.
Dopasowując bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy stosowane w modelach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, jakie stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Kolejne zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które również mają na celu zatrzymanie skrzydła, jeśli rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą harmonię optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramą i fasadą domu. To dwa czynniki niesłychanie ściśle ze sobą powiązane – brama może obejmować nawet do 25 procent frontowej elewacji lokalu. Z tego względu odcień bramy garażu a także elewacji powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domów mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej poprawia komfort używania. Jeżeli pozwoli na to przestrzeń, można zastosować drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny projekt, odcień oraz wypełnienie, jak płaszcz bramy. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne posiadają niezwykle solidne parametry użytkowe oraz funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu korzystnej ceny. Doskonałej klasy składniki oraz stabilna konstrukcja sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do używania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to oryginalność i automatyka w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o wysokim standardzie, zapewniające luksus i wygodę oraz świetną izolację cieplną. Atutem bramy złożonej jest również możliwość wcielenia jej właściwie w każdy kształt wnęki garażowej.

Osoby które decydują się na bramkę skrzydłową przeważnie podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie a także montażu, a po drugie czasami niesamowicie dobrze może wcielić się w architekturę domku – zwłaszcza w domach o konstrukcji z drewna.
Powszechnie używane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowoczesnemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie posiadają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce w garażu, ale także sprawia, iż brama porusza się bezszelestnie, a jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramki w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w dwustronny uchwyt bądź funkcjonalną klamkę, jakie pozwolą bez kłopotu otwierać a także zamykać bramę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza forma na komfortowe oraz odporne zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na własnej działce albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane wrota do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu jak również na bezkolizyjny i łatwy wyjazd samochodu. Jednocześnie można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy dowolnie zaparkować swój pojazd bez potrzeby wychodzenia z niego. Mimo wielu zalet bramka uchylna nie wytrzymuje często zestawienia z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi lub segmentowymi. Dla użytkowników ceniących komfort bramy mogą być zaopatrzone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z pięknym wyglądem. Długoletnie użytkowanie bramy gwarantuje zastosowanie znakomitej jakości aluminium – surowca odpornego na rdzę. W tym zakresie istotne jest również położenie garażu wobec ulicy, jak również konstrukcja garażu i wielkość powierzchni na podjeździe.