Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Barwy ciemne stwarzają poczucie intymności, a łączone z bielą nadają rytm oraz dynamikę. Takie połączenie może być atrakcyjne, jeżeli lubimy silny kontrast kolorów.
Powiązanie szarości a także czerni jest szczególnie powszechne nie tylko w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz powszechniej i umiejętnie wchodzi również do naszych łazienek. Bo czarny kolor optycznie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to połączenie kolorów sprawdzi się także w niewielkich jak i dużych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia oraz jego kształtu. Do małych toalet oraz WC starczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet narożne, jakie wykorzystują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które stworzone są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w rezultacie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na oryginalności. Przeszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń we mieszkaniach uznawana jest za dość śmiałą. Może przytłaczać, jednak odpowiednio dopasowana we pomieszczenie nada mu elegancji, klasy, powagi. Skupia na sobie wzrok i pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, absorbując uwagę.
Biel oraz czerń to odcienie przeciwne. W zależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej tajemnicza, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to połączenia niesłychanie eleganckie oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować szerszą umywalkę podwójną bądź dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź ożywczej bieli. Dzięki temu prosta łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zorganizowana toaleta w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się sfrustrowane i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej bądź kolorowej, niewielkie pomieszczenie można urządzić tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na poziomie projektu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby ustawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać kurz lub być jej całkowicie pozbawiona, co pomoże czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że pomimo braku jasnych odcieni, Wasze wnętrze będzie posiadało niesamowity charakter.