Deszczownie – luksus i komfort w jednym!

Deszczownia kaskadowa, rozwiązanie idealne do zabudowanej wanny lub kabiny, łączy w sobie role standardowej deszczownicy oraz znacznie powiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda płynie swobodnie szerokim nurtem, tworząc wodospad.
W supermarketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownie kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownica doskonale sprawdzi się w przypadku osób dojrzalszych, jakim łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając wolne obie dłonie, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 35 litrów wody na minutę) może okazać się, iż ciepłego strumienia wystarczy na zaledwie parę minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, pechowo, w lodowatej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy jedynie kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę oraz drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wówczas liczyć na słuchawki oraz deszczownie z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a przypadkowym oparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najpopularniejszych wariantach do wyboru są dwa warianty strumienia, w szczególnie rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują również systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – odpowiednia aplikacja pozwala na ustawienie światła, dźwięku i strumienia wody nim wejdziemy pod natrysk. Rozmaitość stylistyczna i duże formaty głowicy deszczownic powodują, iż prysznic zyskuje całkiem innego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe odznaczają się przepięknym, nowoczesnym designem, który z łatwością dopasujemy do minimalistycznych wnętrz, w jakich ważna jest prostota i subtelne piękno. Deszczownie oraz słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownie zostały wykonane z tworzyw eleganckich i wytrzymałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Konsumenci podkreślają, że o ile prysznic to tylko higiena, tyle kąpiel pod deszczownią jest przyjemnością. Dlatego oprócz aspektu praktycznego pomyślmy o komforcie naszej kąpieli.
Panele prysznicowe to świetny pomysł na zintegrowanie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica pozwala, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, by wybrać model zaopatrzony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownia jest mało oszczędna. Na prawidłowo zaaranżowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe i deszczownicę. Najprostsze są warianty natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownicą (nazywany też kolumną natryskową), gdzie deszczownia umieszczona jest na jednym drążku wraz ze słuchawką oraz kranem bądź dodatkowy panel prysznicowy, gdzie oprócz wyszczególnionych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownica prezentuje się niesłychanie elegancko, dostarczając modernistyczny design łazience (jednak na rynku dostępne są też deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki trend, który najlepiej odpowiada wyglądowi łazienki). Warto wykorzystać deszczownice nie jedynie dlatego, iż ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ciekawie – nawet, jeśli nie wybierzesz wariantu z dodatkowymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda efektownie oraz nowocześniej aniżeli tradycyjna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych warto polecić deszczownice ze specjalnymi diodami.