Dowiedz się więcej o stylu skandynawskim!

Nordycki styl może zawierać mnóstwo aspektów odnoszących się do innych nurtów. Takie zestawienie niepowtarzalnych elementów każdego ze styli może być atrakcyjne!
W pomieszczeniach, urządzonych „po nordycku” dominującymi barwami są: beż, stalowy, jasny brąz, ecru oraz pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i akcesoria. Drewniana podłoga jest doskonałym wykończeniem pomieszczenia przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego trendu są naturalne surowce. Najchętniej stosowanym gatunkiem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna a także olcha – oba wyróżniają się kontrastową barwą a także bogatym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Niemniej jednak krzesła w trendzie skandynawskim nie będą optymalnym rozwiązaniem w przypadku pasjonatów stylu tradycyjnego. Do tej bazy można dołączyć barwne akcesoria, tkaniny o intensywnym, grubym splocie i proste w budowie meble. Tego typu paleta kolorystyczna powoduje, że kuchnia w stylu skandynawskim jest bardzo prosta oraz przejrzysta, a zarazem przytulna. Wszystkie te kolory, powodują, że nasza kuchnia w stylu skandynawskim będzie lekka oraz przestronna i zarazem przytulna. W salonie zorganizowanym w stylu nordyckim najlepiej sprawdzi się prosta, jednakowa podłoga. Ozdabiając naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nieodłącznym punktem tegoż kierunku, to oryginalne dodatki takie jak kamień, drzewo, dzianiny z lnu oraz bawełny. Doskonale sprawdzają się tu stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoły w stylu duńskim (czyli cechujące się delikatną, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim targu czy piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zasugerować dodatki skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Ruch nordycki to jednocześnie minimalistyczne akcesoria, oczywiście eleganckie a także oryginalne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie przody oraz blaty w odcieniu naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w stylu nordyckim to świetne rozwiązanie, jakie łączy w sobie wiele korzyści. Niejednokrotnie używanymi produktami w tym trendzie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą oraz intymniejszą.

Trend skandynawski to połączenie minimalizmu oraz użyteczności! Zobacz ten post i dowiedz się więcej o tym oryginalnym stylu aranżacyjnym, który miło zaszokuje twoich gości!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile upraszczają codzienną pracę. W kompozycjach w stylu nordyckim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi lub brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje stworzone w oparciu naturalność oraz minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym i ponurym nordyckim fasonie, ale prawie na całym świecie. Kuchnia a także salon w trendzie skandynawskim z kolei opierają się na wykorzystaniu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni wyposażonej w trendzie skandynawskim są jasne ściany i funkcjonalne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w stylu skandynawskim, to wybór będzie dość oczywisty: charakterystyczne są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy a także szarości, a także biały, czarny a także… zielony. Kuchnia w sposobu nordyckim przedstawia prostotę – dlatego wybierz proste bądź subtelnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią pastelowe barwy na ścianach a także drzewo – na posadzce bądź w formie mebli – stanowią niewątpliwie znakomitą ozdobę każdego salonu i dostarcza nordycki nastrój do mieszkań. Starczy kilka niewielkich zabiegów, aby nasze mieszkanie wyglądało jak z czasopisma o urządzaniu wnętrz. Styl pomieszczeń domów jest znacząco odmienny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w kierunku nordyckim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane połączenie tych aspektów powoduje, iż wnętrza zaaranżowane w stylu nordyckim są niezwykle przestronne i cechują się prostotą formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane firany to esencja ciepła w kierunku hygge. Meble domowe w trendzie nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych półproduktów z nowatorskimi meblami kuchennymi, które ułatwiają domowe obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *