Ile kosztuje bateria do łazienki wysokiej jakości?

Baterie łazienkowe to nieodłączny element wyposażenia łazienki. Bez nich wnętrze nie istnieje. Wybierając aranżację łazienki zazwyczaj, skupiamy się na wyborze ceramiki i płytek. Dopiero na samym końcu podejmujemy decyzję o bateriach. Dzieje się tak, ponieważ często wydaje nam się, że wybór ten jest prosty. Kierujemy się wyglądem baterii oraz ich kształtem lub rozmiarem. Owszem, nie jest to bez znaczenia, ale ważna jest także trwałość tych produktów oraz jakość ich wykonania.

baterie do łazienki

Co świadczy o bateriach wysokiej jakości?

Łazienkowe baterie wysokiej jakości powinny łączyć elementy estetyki z ergonomicznym wykonaniem. Bardzo ważny element, który powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając baterie, to głowica. W zależności od tego, z jakiego materiału została ona wykonana, będzie świadczyła o żywotności produktu. Najlepsze głowice są ceramiczne. Ceramiczne wykonanie głowic zapewnia długą żywotności oraz długi czas bezawaryjnego korzystania z nich. Ciekawym rozwiązaniem są głowice termostatyczne, które regulują temperaturę wody w zależności od naszych upodobań oraz preferencji. Im lepsza głowica, tym szybciej osiągniemy oczekiwaną temperaturę wody.

To, co świadczy o jakości baterii, oprócz głowicy, to materiał wykonania całej baterii. Baterie łazienkowe wysokiej jakości wykonywane są najczęściej z mosiądzu. Następnie są pokrywane cienką powłoką chromu, dlatego należy je odpowiednio pielęgnować. Nie ma mowy o czyszczeniu ich środkami bogatymi w chlor czy kwas. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie do czyszczenia  płynu do mycia naczyń lub preparatów, które wykonujemy sami w warunkach domowych.

Baterie łazienkowe z perlatorem, a ochrona środowiska

Żyjemy w czasach, w których dbałość o środowisko i naszą planetę  jest bardzo ważne. Nie bez znaczenia są eko rozwiązania, które zapewniają mniejsze zużycie wody. Idealnym przykładem tego typu produktów są baterie z perlatorem lub inaczej zwane aeratorami. Mechanizm ten to specjalna nakrętka na końcu wylewki, która rozbija cząsteczki wody i miesza je z powietrzem. Dzięki temu wypływająca woda ma większą objętość mimo że wypływa jej mniej, niż nam się zdaje. To rozwiązanie może zapewnić oszczędność wody nawet o pięćdziesiąt procent! Warto więc rozważyć zakup takiej baterii.

Powyższe baterie są najczęściej wybieranymi do łazienek wysokiej jakości. Zaraz obok innych, które można podzielić na kilka kategorii. Baterie umywalkowe są najpopularniejszymi i najczęściej kupowanymi bateriami.

W związku z tym, że są one najczęściej używane, muszą być solidnie i porządnie wykonane. Kolejna kategoria wśród baterii łazienkowych to baterie prysznicowe ścienne, których jakość nie powinna być wcale mniejsza, niż pozostałych. Przy wyborze każdej baterii należy zwracać uwagę na to, skąd one pochodzą. Rynek jest przepełniony chińskimi produktami, które mimo że są ładnie wykonane, może okazać się, że po kilku miesiącach użytkowania nie będą nadawać się do dalszej eksploatacji.