Parawany nawannowe – najważniejsze zagadnienia!

Parawan nawannowy pozwoli na przykład umilić dziecku rozrywkę w wannie – będzie mogło pluskać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła hartowanego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego właściwą wannę – musi mieć równą powierzchnię górną by można było swobodnie składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna aby zapewnić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dobrania rozmiaru zlecić ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby wówczas kupić parawan na wannę impregnowany dodatkową warstwą, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się i równocześnie ułatwi czyszczenie. Parawan nawannowy to estetyczne i nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę łazienki a także piękny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy albo lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego i pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej sprzątać parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedawców o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej i delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to kompromis między wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Relatywnie najmniej powszechnym modelem wśród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, że towar będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest znakomitym sposobem na to, aby łazienka wyposażona była również w wannę, jak także prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są stawiane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli zaś chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego czy kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, rozsuwane parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, żeby profile dolne znajdowały się nad brzegiem wanny, co zapewni prawidłowe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, który uszczęśliwi wszystkich domowników a także pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.