Styl industralny – luksus i komfort w jednym!

Wiele osób zastanawia się, dlaczego styl przemysłowy zyskuje tak szybko na renomie. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, bowiem jest niesamowity a także jedyny w swoim rodzaju.
Duże powierzchnie, wysokie loftowe wnętrza a także minimalistyczne ozdoby – oto istotne cechy stylu industrialnego. Styl industrialny idealnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go także wykorzystać w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej szykownego charakteru, meble z odzysku można powiązać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Gdy już znamy, jakie są podstawowe właściwości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy mamy większe skłonności do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko chcemy przekształcić otoczenie na ciekawsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby składniki o zbliżonych wartościach pojawiały się w całym wnętrzu. Planowanie mieszkań w systemie przemysłowym to „upraszczanie”, dlatego poszczególne strefy nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend industrialny tworzą w dużej mierze obszerne, otwarte i surowe strefy, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Styl przemysłowy jest dla tych, którzy szukają innowacyjności a także czegoś, co odbiega od sztampowych wnętrz z spisów meblowych. Styl ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo zamykać manufaktury a także magazyny. Żeby wnętrze było odpowiednio oświecone a także wpasowało się w kierunek przemysłowy, zrezygnuj z firan a także zasłonek ozdabiających okna. Meble i akcesoria należy zawsze dopasowywać rozsądnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i mieszkańców. Salon w stylu industrialnym powinien być podtrzymany w zimnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Styl przemysłowy we mieszkaniach widoczny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz zimne odcienie farb. Beton- we wnętrzach w stylu industrialnym uważany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Dobrze przygotowana aranżacja winna robić wrażenie. Myślę, że bez wątpienia do takich kompozycji można zakwalifikować aranżację w systemie industrialnym, która robi wrażenie swoją prostota a także niepowtarzalnością.
Kierunek przemysłowy jest bardzo surowy, zimny, zatem aspekty takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Idealne kolory do pomieszczenia w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Fason przemysłowy narodził się w czasie, kiedy zaczęto przekształcać hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty i mieszkania robione od podstaw w stylu przemysłowym wyróżniają się wielkimi, obejmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów i szczegółów należy zmniejszyć do minimum – trzeba kierować się zasadami minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a zarazem pozwala zachować przemysłowy charakter wystroju (popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, doskonale imitującej surowy, szalunkowy beton. Obecnie nurt przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością i eleganckim gustem. Kiedyś ludzie do mieszkań znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble a także akcesoria zlokalizowane na obszarze starych manufaktur – tak narodził się styl przemysłowy. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów produkcyjnych i adaptujemy go na cele lokalowe, zostawiając wszelkie ważne cechy budownictwa industrialnego. Dobrze podkreśli styl kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się osiągnąć doskonały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że pomieszczenie jest zbyt małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory istotne są także produkty używane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną surowością a także nieładem, żeby paradoksalnie stanowić bardzo gustowne, wręcz prestiżowe pomieszczenia. Ściana, jaka pokryta będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także trend przemysłowy producenci płytek wyszli własnym odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton i metal. Zastanowimy się, jakie warianty oświetlenia sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie konkretnie rodzaje lamp wybrać, jeżeli pragniemy uzyskać przemysłowy efekt wystroju we wnętrzu własnego mieszkania lub domu.