Wanny wolnostojące – innowacja w twoim mieszkaniu!

Jeśli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to pewność komfortu, długich oraz rozluźniających kąpieli.
W ofercie sklepów znajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na surowiec wykonania oraz wygląd. W aktualnych ofertach znaleźć można szeroki wybór nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie warianty wanien charakteryzują się wyjątkowo pięknym wyglądem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, jakie można odnaleźć w folderach topowych producentów. Nadal wielkim zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się również do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak również do niekonwencjonalnych pomieszczeń spełniających rolę luksusowego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, jakie dzięki okrągłym kształtom umożliwiają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie idealnie prezentują się w wielkich łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy rozmiar oraz układ wanny. W średnim wnętrzu sprawdzi się rodzaj prostokątny, położony pod ścianą. Natomiast trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco niweluje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek stosunkowo dawny, ale przez wiele lat niedoceniany. Dopiero ostatnio wróciły w odnowionej, nowoczesnej wersji, żeby na nowo fascynować pięknem swej prostoty.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz wygodne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niesłychanie dobrze przemyśleć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto zadbać, by miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie i próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Oczywiście, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przyciąga wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce a także po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, albo z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.